poster

Zelená kniha

 • USA

  Green Book

 • Slovensko

  Green Book

 • Velká Británie

  Green Book

 • Austrálie

  Green Book

 • Nový Zéland

  Green Book

Drama / Komedie / Road movie

USA, 2018, 130 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • EvilPhoEniX
  *****

  Kdyby mi někdo řekl na začátku roku, že nejlepším filmem bude Road movie Drama s oscarovými základy, tak se mu vysměju, ale klobouk dolů, tohle je filmová síla, vedle které Gump s Shawshankem působí jako studiové béčkové braky. Viggo Mortensen a Mahershala Ali předvádí nadlidské herecké výkony a jejich vzájemná chemie je bezchybná. Film hodně tahá nahoru vkusný a trefný humor, mafianský podtón, silný rasismus tehdejší doby, vypjaté scény a hlavně emoce, kde jsem se přistihl, že brečím snad celé dvě hodiny vkuse a to se mi životě nestalo. Po zhlédnutí jsem okamžitě nabyl pocitu, že film musím vidět ihned znova s každým, kdo je mi blízký a to se mi nestává často. Událost roku a pro mne i možná nejlepší příběhové Drama vůbec. 100%(7.2.2019)

 • Tosi
  *****

  Vypadá to, že propojování různých světů mi sedí, teda spíš ve filmech. Green Book se očividně snaží nést poselství o soužití bílých s černými, ale netlačí na pilu a díky Viggovi Tonydržkovi zázračně propojuje i svět nižší třídy s tou nejbohatší a nejkultivovanější. Jeho pokecy s Dr. Shirleym udělaly tu hlavní práci a i když to nebyla komedie, moc mě pobavily, ale uměly i dojmout. Jasnejch pět a na Oscarech jim budu fandit.(20.1.2019)

 • Ant
  *****

  Někdy musíte hypu přece jen věřit. Tohle je všechno jen ne oscarový kalkul. Upřímný film, který se bere s humorem a nezapomíná na emoce. Příběh o různých kulturách, předsudcích a samotě. Užila jsem si každou minutu. Viggo už si konečně zaslouží oscarové uznání. Upřímného italského burana se zlatým srdcem ztvárnil dokonale. Když Mahershala Ali vysvětloval, jak nezapadá do bílého ani černého světa, pochopíte proč má tento herec už jednoho Oscara doma. Okamžitá klasika. Ještě teď si utírám slzy.(6.1.2019)

 • misterz
  *****

  Keď dať nejakému filmu s námetom rasizmu plný počet hviezd tak rozhodne tomuto. Priznávam, išiel som do toho s predsudkami, no veľmi som sa mýlil. Žiadne černošské vyplakávanie o nespravodlivosti ako je zvykom, žiadna žmýkačka citov... iba humorný nadhľad a dve postavičky, ktoré ma aleže sakramentsky bavili. Hlavne Tony Držka. Chudák herec, do filmu teda musel riadne pribrať. Ale ono sa mu to určite vyplatí, pretože na oscaroch sa filmu nejaká tá soška určite ujde. Prial by som mu tú hlavnú. Skrátka aj napriek hutnej téme veľká pohoda a kopec pozitivizmu, tak taký je ten film.(14.2.2019)

 • campix
  ****

  The Green Book je klasická oscarovka se silně rasovým tématem, které je však zaobaleno tak nenásilnou formou do vlastně feel-good filmu, že mi to vůbec nevadilo, a tak nějak neštvalo svou podlézavostí aktuálním trendům. Zároveǹ se nedá nevyzdvihnout herecké výkony ústředního dua Mortensen x Ali. Nedivil bych se kdyby si někdo z nich opravdu došel pro sošku. I přes poměrně dlouho stopáž jsem si film příjemně užil a kdyby byli takto divácky atraktivní a stravitelné všechny oscarovky, tak bych se nezlobil, jelikož si myslim, že přesně toto by Akademie potřebovala. Více filmařsky kvalitní a divácky atraktivní filmy. Vzhledem k Farrellyově filmařské minulosti jsme byl docela na trní, ale ve finále jsem více než spokojen.(17.1.2019)

 • - Scéna z vězení, kde intervenuje Robert Kennedy, se stala krátce před atentátem na Johna F. Kennedy. Don Shirley (Mahershala Ali) pak přerušil turné, aby se mohl účastnit pohřbu. (DerfelCadarn)

 • - Celosvětová premiéra proběhla 11. září 2018 na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu. (Stoka)

 • - Natáčalo sa predovšetkým v americkom štáte Louisiana a v meste New York. (MikaelSVK)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace