poster

Spider-Man: Paralelní světy

 • USA

  Spider-Man: Into the Spider-Verse

 • Slovensko

  Spider-Man: Paralelné svety

 • Nový Zéland

  Spider-Man: Into the Spider-Verse

 • Velká Británie

  Spider-Man: Into the Spider-Verse

 • Austrálie

  Spider-Man: Into the Spider-Verse

 • Kanada

  Spider-Man: Into the Spider-Verse

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

USA, 2018, 117 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • KlárkaS
  *****

  Sony se rozhodlo spidermanovskou značku vyždímat fakt dobrým způsobem a je z toho překvápko roku! Spiderman si takhle skvěle barevnou a zábavnou adaptaci zasloužil jako žádný jiný superhrdina.. A tolik čistých emocí snad ještě v žádnym Spidey filmu nebylo! Animace ze začátku hodně epileptická, ale člověk si časem zvykne a je to vlastně jedna velká krása. No, a já jen doufám, že si v disney/lucasfilmu trhaj vlasy, protože co Lord s Millerem mohli dokázat se Solem... ale uklidňuje mě, že v nějakým paralelním vesmíru ho určitě dokončili a byl z toho jeden z filmů roku:)(12.12.2018)

 • Nevka
  *****

  Ač se k filmu vracím s několika denním odstupem, tak jsou emoce, které ve mně Sony vyvolalo naprosto autentické. Až na epileptický začátek Spider-Verse potvrzuje domněnku, kterou jsem si vytvořil při prvním traileru. Neortodoxní a dokonalá animace totiž bez problému strčí do kapsy 3 Venomy (ty filmové), a nastavuje extrémně vysoko laťku i skvělým DC animákům. Scénáristické duo, které má společně na svědomí například druhou Jump Street (navíc Phil Lord napsal i dokonalé "Trakaře" a Lego Movie) vytvořilo neuvěřitelně komplexní svět plný sympatických postav, emocí i skvělého příběhu.Nejvíce prostoru pak logicky dostává Miles Morales (jehož strejda se objevil i v Homecomingu - Donald Glover) a klasický Spidey (Peter Parker). Chemie jednoduše funguje, a navíc se nevytrácí ani ve chvíli, kdy dorazí Spider-Gwen a v 2/3 filmu i zbytek pavoučího ansámblu. Tam potěší hlavně Peter Porker (skvělý český překlad Petera Párka). Noir a Peni už nemají dostatečný prostor na to, aby vynikli. Cameo Stana Lee je potom jedním z nejsmutnějších momentů filmové historie a doslova vás donutí k pláči. Co více říct... Amy "Packal" to výjimečně dokázala a já jsem přímo nadšen!(24.12.2018)

 • JohnnyD
  *****

  Skvelá zábava s chytrým scenárom, dobre napísanými postavami a úžasnou animáciou. Čo sa týka príbehu, paralelné svety sme videli už u Ninja Korytnačiek a nespočetne krát aj v animovanom Batmanovi. Svojim metahumorom skombinovaným s emotívnymi postavami seriál pripomína akúsi serióznejšiu verziu neskorších dielov The Batman: The Brave and the Bold. No skutočne revolučnou je animácia. Konečne sa niekto odvážil vyprodukovať drahý animovaný komiksový film s 3D animáciou renderovanou a štylizovanou ako komiksové políčka.(13.1.2019)

 • animaxis
  ****

  Původně jsem od filmu příliš nečekal, ale během roku byla má očekávání postupně čím dál větší. A nakonec musím říct, že vůbec nejsem zklamaný. Celý film působí vcelku originálně. Takového Spider-Mana jsme tu ještě neměli jak co se týče postavy (tudíž žádné opakující se klišé se stříčkem Benem, velkou zodpovědností atd.) tak stylu filmu a vůbec celé zápletky. Nápad s jinými dimenzemi není špatný a provedený je tu dobře. Nejlepší částí filmu jsou asi postavy jako takové, které tu jsou opravdu povedeně napsané a vztahy mezi nimi postouvají film o stupeň výš (Miles a táta, Miles a strýc, Miles a Peter B. Parker,...). Celkový styl filmu co se týče animace, hudby a akce tu taky ještě nebyl a rozhodně se na něj s radostí kouká. Rozhodně se jedná o komiksový film, který je mezi ostatními svým vlastním způsobem výjimečný a i díky tomu si zaslouží šanci zazářit.(28.12.2018)

 • angloumene
  *****

  Trochu mě mrzí, že jsem Paralelní světy nestihla ještě v roce 2018, protože bych mohla s radostí konstatovat, že se jedná o jednoznačně nejlepší mainstreamový snímek. Pro letošek mám tedy laťku nastavenou pořádně vysoko. Co je ale vlastně to, čím se Spider-Man vymyká? V prvé řadě šíří osloveného publika. Mezi hlavní postavy patří dorůstající (skoro) puberťák, zkrachovalý čtyřicátník a sebejistá, i když osamělá teen bojovnice. Noirový nazzi ničitel, spider vepř a anime robot z budoucnosti jsou skvělé třešničky na dortu. I když anime robot si asi taky najde poměrně dlouhou řadu příznivců... Jenže ani oslovené publikum vlastně není to nejlepší. To co film táhne vysoko nad průměr, je pořádná dávka chytrého, hravého humoru, vybroušená psychologie postav a hlavně chytlavě podaná zpráva o tom, že přece každý z nás může být hrdina. A o tom přece komiks je.(3.1.2019)

 • - Několik týdnů před premiérou bylo oznámeno započetí prací na pokračování společně se spin-offem s ženskými hrdinkami. (Sydonai)

 • - Film je věnován památce spolutvůrce Spider-mana Steva Ditka, který zemřel 6. července 2018 a Stanovi Lee, který má ve filmu cameo, a který zemřel před premiérou tohoto snímku. (10milda)

 • - Komiksová série „Spider-Verse“ vypráví o vzniku týmu Web-Warriors. Ve filmu vidíme jeho členy jako je Peter Parker, Mike Morales, Spider-Gwen, Spider-Ham, Peni Parker či Spider-man Noir. V komiksu do týmu patří také Spider-man 2099, Superior Spiderman (Otto Octavius), Spiderwoman (Jessica Drew), Scarlett Spider, Spider-Girl (Anya Corazon), Spider-Girl (Mayday Parker), Silk, Web Beard, Web-Slinger či Spider-punk. (3T)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace