poster

Halloween

 • USA

  Halloween

 • USA

  Halloween Returns

  (pracovní název)
 • Slovensko

  Halloween

 • Nový Zéland

  Halloween

 • Kanada

  Halloween

 • Velká Británie

  Halloween

 • Austrálie

  Halloween

Horor / Thriller

USA, 2018, 106 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • matestlust
  *****

  Já jsem nadšený !!! Tohle je maximální návrat do těch nejoldschoolovějších slasherských vod ! Skvělá jízda, nekompromisní Michael, spousta vynikajících ,,kill" scén, nešetří se krví a gore je na jedničku. Atmosféra mě hodila zpět do krajních osmdesátek, kdy tenhle subžánr plodil ty nejlepší kusy ! Tohle je návrat legendy tou nejlepší cestou. Moje hororové srdíčko plesá :).(12.11.2018)

 • Psema
  ****

  Škoda plnotučných žánrových klišátek, oslých můstků v logistice a absence logiky u (záměrně?) mužských postav. Starý dobrý Johnny C. totiž pumpuje do Michaela neředěnou soundtrackovou infuzi, Jamie si s chutí ohlídala scream queen korunku a Green má hned několik výborných nápadů (nejen u killů), za které si stojí za to tenhle návrat domů užít. H20 nicméně bavila víc a i obrat kořisti v lovce byl u ní divácky orgasmičtější. 7/10(16.10.2018)

 • dr.horrible
  ****

  Botič to zhrnul úplne presne. Ps: Pri Zombieho Halloween dvojke som robil rebríček všetkých častí a Greenova novinka mi v ňom zaberá slušné štvrté miesto, ako zároveň štvrtý a posledný, výraznejšie nadpriemerný film. Trochu mám teraz dilemu, koľkatá je to vlastne časť. Dohromady jedenásty film, mimo rebooty devina, príbehovo dvojka. A to ma práve mrzí, že ignoruje dva najlepšie diely (h20, h2). Ale budiš, dobrý film.(29.12.2018)

 • Matty
  ****

  Nový Halloween možná není tak děsivý jako ten z roku 1978 a stejně zábavný jako H20, ale stále je dost podnětný a sebeuvědomělý, aby nešlo o zbytečný sequel. Lze jej sledovat třeba jako morbidně vtipnou polemiku s filmy a (dokumentárními) seriály, které se zlo snaží pochopit (např. s pomocí psychologie). Laurie Strode ví, že občas je lepší moc se neptat - jak činí ostatní postavy, snažící se Myerse (kterým jsou fascinovány podobně nezdravě jako někteří hororoví fanoušci) přimět, aby se vyjádřil (což většinou učiní, ale ne tak, jak by si představovaly) -, ale prostě vzít do ruky kuchyňský nůž nebo brokovnici. Nejen na příkladu Laurie pak Greenův trojgenerační horor ukazuje, jak se ženy během uplynulých čtyřiceti let naučily účinněji bránit nebezpečí a vzpírat přiděleným rolím (krom kostýmového gender swappingu na halloweenském večírku dojde i na převrácenou variaci jedné slavné scény z prvního Halloweenu). Přesto musí nadále čelit nedůvěře a podezření, že jsou psychicky vyšinutými hysterkami, v čemž jde film hodně s dobou. Režii není co vytknout a z hudby otce a syna Carpenterových tuhne krev v žilách. Když navracet k životu kultovní filmy, tak alespoň takhle. 85%(16.10.2018)

 • Shakers
  ****

  Tento rok sa vrátili dve známe filmové série znovu na plátno a zatiaľ čo jedna sklamala (The Predator), druhá príjemne prekvapuje nielen pekným nadviazaním príbehu, ktorý sa odohráva po 40 rokoch, ale priniesla si s prvého dielu tu istú hlavnú postavu (znova skvelá, ak nie ešte lepšia Jamie Lee Curtis) a predovšetkým aj napätie, atmosféru a skvelú Carpenterovú hudbu. Halloween je jeden s tých vydarených sequelov, ktorý nerobí hanbu predchodcom, ale práve naopak, v niektorých momentoch je ešte lepší. Michael Myers je späť a to v dokonalom lahodnom podaní, znova šíri strach okolo seba a výborne tomu dopomáha aj skvelá atmosféra a hudba. Tak isto aj tempo filmu je presne, nikde nič nedrhne, nieje čas sa tu nudiť a zároveň je vždy čas na pár dialógov a pár dobodaných mŕtvol. Viac ako pár. To sú predovšetkým silne stránky tohto filmu. Príbeh je dobrý, pochopí ho aj ten kto nevidel žiaden diel Halloweenu a zároveň poteší, že sa nadväzuje priamo na prvý diel a zbytočne sa nič nekomplikuje vysvetleniami ohľadom iných dielov. No problém alebo respektíve mínus tohoto filmu je to, že je to vlastne upgrade jedničky a tak nič moc zasadne sa tu vlastne nestane (okrem lahodne dobre nervóznych, brutálnych a krvavých scén s Michaelom Myersom). Inak sa znova jedna o klasický slasher. Niektorí budú možno sklamaní, iný budú búchať od radosti šampanské, ja osobne som si spokojne vychutnal kvalitný horor, frajerka si vychutnala kvalitné lakačky a kamoš ? Ten otváral to šampanské, čo som spomínal. Obľúbený soundtrack: Halloween Theme, Prison Montage. 80% - 4*(21.10.2018)

 • - Spoiler: Scénu, kdy se Oscar (Drew Scheid) snaží utéct Michaelovi a jeho plášť se chytne o plot, a následně ho Michael bodne a napíchne na plot, nosil režisér filmu v hlavně 15 let a trpělivě čekal, než ji zrealizuje. [Zdroj: fandimefilmu.cz] (maruna0007)

 • - Celosvětová premiéra proběhla 8. září 2018 na Torontském IFF. (Varan)

 • - Film má podobné úvodní titulky jako původní Halloween z roku 1978, kde je dýně a vedle ní vpravo jsou titulky. (tyzmrde)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace