poster

Zrodila se hvězda

 • USA

  A Star Is Born

 • Slovensko

  Zrodila sa hviezda

 • Velká Británie

  A Star Is Born

 • Kanada

  A Star Is Born

 • Austrálie

  A Star Is Born

 • Nový Zéland

  A Star Is Born

Drama / Romantický / Hudební

USA, 2018, 136 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • novoten
  *****

  Na plnou sílu do všech směrů. Jack a Ally umí být velkolepí, majestátní, melodramatičtí a zamilovaní. A právě proto jsem tak rád, že si Cooper na režijní stoličce může maximálnímu měřítku navzdory dovolit i takovou frajeřinu, že se na všech klíčových dějových místech zastaví. Ví totiž, že na každého čekají křižovatky, na kterých má na rozmyšlenou pár vteřin a přitom v koutku duše ví, že právě takhle palčivý moment rozhodne o tom, kam bude dál směřovat zbytek jeho života. Proto si i divák s hlavní dvojicí rád postojí na podobných rozcestích o trochu déle, aby nechal každou volbu zarezonovat, aby každé správné rozhodnutí pěkně rozlilo teplo po těle a každé špatné aby řízlo slušně hluboko. Od obou zúčastněných životní výkony a zasloužená jízda filmu, který nejprve zboří kina a brzy poté nejrůznější předávání cen, aby se velice záhy stal zlatou klasikou. We're far from the shallow now.(9.10.2018)

 • poz3n
  ***

  Mám z toho filmu tak zvláštní a rozporuplný pocit, že si nedokážu v hlavě uspořádat, jak moc se mi vlastně líbil, nebo jak moc mě vlastně štval. Asi takhle: První půlhodina (tedy vlastně typická expozice do prvního bodu obratu - do momentu "zrození hvězdy" při husí kůži vyrábějící Shallow) mě naprosto odzbrojila vším tím, co je na nejnovější verzi Zrodila se hvězda dobré. Bradley Cooper i Lady Gaga jsou do svých rolí skvěle obsazeni. Nejen že oba zvládají svým vlastním postavám dodat na charismatu, ale zároveň skvěle doplňují i jeden druhého. Především pak civilní poloha Lady Gaga, otesaná o všechen ten makeup a vizuální přetvářku, mě neskutečně bavila a zvláštním způsobem vábila (a to nejsem žádný její fanoušek). A právě úvodní vzájemné objevování jeden druhého, vrcholící již zmíněnou Shallow, je pro mě téměř strhujícím melodramatem, jaké se v dnešní době poměrně těžko hledá. Zbytek filmu však, úplně stejně jako jeho originální verze z roku 1937, zápasí s trochu rozmělněným scénářem, který ubírá na intenzitě, opouští výhradní koncentraci na melodramatickou linku a snaží se patrně o něco, o co se před nedávnem pokoušel třeba La La Land. Kariéra v showbyznysu vítězí nad romantickými ideály vztahu a na hrdiny vrhá stín čehosi, co připomíná přetvářku. Tady pro mě vyvstává jeden takový nejasný otazník. Zatímco La La Land jasně kritizuje ten "kariérní" mód svých hrdinů, Zrodila se hvězda je v tom v mých očích nejasná. Jackson Maine sice dává Ally najevo, že cesta, kterou se vydala, je falešná a neupřímná, ona s tím ale víceméně problém zřejmě nemá a celkové vyznění téhle linky tak pro mě vyznívá trochu do ztracena. Cooperova verze Zrodila se hvězda je tak pro mě filmem, který mě zprvu uchvátil, silně dojímal, ale ve zbytku času spíše nudil a tím pádem trochu zklamal. Síla hlavních protagonistů však z celkového zážitku dělá něco, co sice kritizuji, ale nejspíš na to delší dobu budu vzpomínat. 6/10(11.10.2018)

 • Beckett51
  *****

  Netřeba mnoha slov. Brilantní ve všech směrech. Herci (Gaga, Cooper a Elliott naprosto neskuteční), režie, kamera (ach... Matthew ), hudba (Shallow a I'll Never Love Again naprostý pecky, přičemž druhou zmíněnou bych se nebál nazvat "I Will Always Love You novýho tisíciletí"), scénář,... Jen mě mrzí, že podle komentářů jsou tací, co to považují za "dámskou" záležitost. K tomu nemám asi co napsat, protože by to bylo plýtvání slov...Anyway - Pro mě osobně jeden z největších kino zážitků.(4.10.2018)

 • lamps
  ***

  Věděl jsem, že vstoupím na víceméně nepřátelskou diváckou půdu, ale převážně nadšené ohlasy a oscarová šeptanda mě nakonec přemohly - jen abych je teď musel vyvracet. Hezky natočený a nadstandardně zahraný slaďáček s velkým příběhovým potenciálem, který se ale jaksi utopil v chlastu společně s Bradleyho postavou. Rozjezd a seznámení aktérů funguje, první společná pódiová scéna i díky krásné písni pocitově zahřeje, zbytek nastavuje motivačně rozháraný vypravěčský mód, v němž dostává prostor hafo naťuknutých témat, ale žádné v takové míře, v jaké by si bývalo zasloužilo. Nikdo si jaksi nestihl rozmyslet, o čem má tenhle příběh hlavně být - jestli o vzestupu "ošklivého káčátka" mezi hudební elitu nebo o prohlubování komplikovaného vztahu dvou nadaných lidí s důrazem na alkoholické a zdravotní problémy jednoho z nich - a ve finále to scénář střelí někam mezi a závěr vytouženou katarzi ani zdaleka nenabídne. Škoda, už jen hudební stránka a netuctové postavy si o zásadní biják roku hlasitě říkaly...(21.1.2019)

 • TeeAge
  *****

  | Rozpočet: 40 miliónov $ | Tržby: 357 miliónov $ | Film, ktorý dokážu správne oceniť len tí muži, ktorí zažili, čo je životný štýl rock'n'rollu, a film, ktorí dokážu oceniť len ženy, ktoré zažili, aké to je, keď majú vedľa seba rock'n'roll. Krásny epos o tom, ako duša trpí, keď vám umelecké hodnoty nabúrava komercia. Ps: Najlepší moderný zvuk nahraný v priamych živých sekvenciách. Tlieskam. Mať takú filmovú prvotinu ako režisér, a zomrieť.(1.12.2018)

 • - Kvůli roli se Bradley Cooper musel naučit na klavír a na pianino. Dohromady denně strávil až čtyři hodiny trénováním na tyto hudební nástroje. (Royaldell)

 • - Ve filmu se objeví i slavná zpěvačka Halsey, kterou můžeme vidět, když předává cenu Grammy Ally (Lady Gaga). (Royaldell)

 • - Všechny písně ve filmu jsou nazpívány živě, což byl nápad Lady Gaga. (hansel97)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace