poster

Valdez přichází

 • anglický

  Valdez Is Coming

 • slovenský

  Valdéz prichádza

Western

USA, 1971, 90 min

 • Autogram
  ***

  Nie je to zlý western, ale ani príliš originálny. Na začiatku je veľká nespravodlivosť, potom vyostrenie vzťahov a na konci pomsta. Hlavným hrdinom chýba trochu viac charizmy a niektorým dejovým obratom trochu viac logiky. Na divokom západe sa ňou ale všetko neriadi a aj sto dolárov je významný peniaz, ktorý na záver zohrá významnú úlohu.(10.2.2019)

 • pakobylka
  ***

  Western, v němž se hraje o spravedlnost ... a v neposlední řadě taky o 100 dolarů, což se vzájemně nevylučuje. Pevnost jeho základů je přímo úměrná morálním zásadám hlavního hrdiny - přesto zápletka čas od času trochu nešikovně klopýtá na prašných, nerovných stezkách, po nichž se ubírají kroky jeho protagonistů, ať už stojí na straně dobra či zla. Krom toho celkový dojem maličko zhatí závěr: Na jednu stranu je převelice originální, na stranu druhou právě u klasického westernu máte plné právo vyžadovat, aby po jasně vyřčeném "A" následovalo i stejně důrazně pronesené "B". To abyste věděli, na čem jste, a neodcházeli od něho vstříc všedním dnům s mírným podezřením, že právě v nejlepším došel filmařům materiál - i peníze ... 3,5*(11.2.2019)

 • Aqualung
  ****

  Jeden z velmi dobrých westernů.Typicky americké pojetí spravedlnosti respektive práva v rukou jednoho, který je selfmademan. Gro je opět v boji dobra se zlem.Jeden veden základní slušností se snaží pomoci Indiánce, které zabil nesmyslně manžela.A lidská ješitnost brání průchodu slušnosti a spravedlnosti.Parádní výkon pana Lancastera posunuje tento film na vysokou úroveň.A finále staví proti sobě jednoho a jednoho.A vítězí jistá a rychlejší ruka........A je to o sto dolarech.Tedy mimo jiné!!(4.12.2016)

 • LiVentura
  *****

  Jeden z nejlepších i nejzajímavějších westernových příběhů, který kdy byl natočen. Ne snad pro originalitu děje, avšak zvláště pro originalitu hlavní postavy šerifa Valdeze, který se postaví bandě profesionálních pistolníků jednoho rozvášněného bohatého rančera. Nejlepší Lancasterův výkon, ještě z dob dávných, kdy herec musil být skutečně Pan herec, aby takto zahrál.! :-)(21.4.2009)

 • klerik
  ***

  Solídna jednohubka. Burt mi neprišiel príliš sympatický (to dakedy fat stačilo, že mal chlap modré oči?). Klasický príbeh o prenasledovaní a postupnom eliminovaní bandy hrdlorezov. POSLEDNÍ OSTRÍ MUŽI mali snáď ešte jednoduchší príbeh, ale tam bolo viac filmového umenia a originality. Western, ktorý takmer ničím neprekvapí, ale pomerne rýchlo odsýpa...(11.5.2013)

 • - Film se dočkal promítání v kinech už v roce 1973, ale českého dabingu se dočkal až v roce 2003 pro TV Prima a v roce 2008 pro MGM. (Varan)

 • - Natáčelo se ve Španělsku a v Mexiku. (Varan)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace